حصارکشی

حصارکشی یا نام دیگر آن دیوارکشی از معمول ترین و قدیمی ترین راه های مشخص کردن محدوده های املاک و زمین ها بوده است در گذشته طبق محدوده شخص حصارکشی انجام میشد و دارای قوانین و ضوابطی نبود اما امروزه حصارکشی کاملا تغییر کرده است و دارای قوانین و محدودیت هایی می باشد. این کار یعنی دیوارکشی کمک زیادی به صاحبان املاک و زمین ها می کند زیرا باعث می شود تا محدوده زمین و ملک موردنظر مشخص شود و از ورود افراد متفرقه به محدوده املاک و زمین ها جلوگیری می کند و در نتیجه باعث حفظ امنیت ملک و زمین هم خواهد بود.
حصارکشی بلوک نمادار ( با قابلیت نصب نرده )
حصار کشی
حصارکشی جدید
حصار کشی ارزان

قوانین حصارکشی

همانطور که گفته شد حصارکشی امروزه دارای قوانین و ضوابطی است و برای حصارکشی باید مجوز گرفته شود و حتی برای دیوارکشی باغ ها هم باید مجوز گرفته شود. مجوز های دیوارکشی وابسته به نوع ملک و باغ و منطقه ای است که میخواهید حصارکشی را انجام دهید. این مجوزها با یکدیگر کاملا متفاوت می باشد و اگر قصد دیوارکشی محدوده ملک و باغ خود را دارید بهتر است که این نکته را بدانید که مجوز های حصارکشی و دیوارکشی و نرده کشی در مناطق شهری دارای محدودیت ها و الزامات بیشتری خواهند بود و با این قوانینی که مشاهده می شود میتوانیم این نتیجه را بگیریم که دیوارکشی قانون ثابت و همگانی ندارد و در برخی مناطق حصارکشی ضروری می باشد و حتی ممکن است در برخی مناطق دیگر مجوز حصارکشی برایشان صادر نشود و تمام موارد مشروط به قوانین اجرایی در زمینه ساخت و ساز در هر منطقه است. به طورمثال این تفاوت حتی به خانه های ویلایی در مناطق غیر شهری هم برمیگردد به این معنا که مجوز کسب شده برای این ویلا با یک خانه ویلایی در منطقه شهری متفاوت خواهد بود و این قوانین درباره ارتفاع دیوارکشی ها هم به همین شکل می باشد در مناطق مختلف، بنا بر صلاحدید قانون گذاران و شرایط جغرافیایی، قوانین متفاوتی وجود دارند.

بلوک نمادار رنگی

معماری حصارکشی

هنگامی که نام حصارکشی و دیوارکشی می آید به یاد سیم های خاردار می افتیم که واقعا محیط اطراف را زشت میکند اما امروزه معماری حصارکشی کاملا فرق کرده است و دیوارکشی نه تنها باعث زشت شدن محیط نمیشود بلکه زیبایی به محیط اطراف میدهد زیرا برای حصارکشی ایده های متفاوتی وجود دارد.

اگر می خواهید محدوده باغ خود را تعیین کنید و دیده شدن از بیرون اهمییتی ندارد برای شما می شود از شبکه های توری فلزی برای حصارکشی اطراف باغ استفاد کنند که بسیار زیبا و ساده می باشد. یکی دیگر از طرح ها برای دیوار حصار شما که بسیار زیبا می باشد استفاده از چوب است به این صورت که به جای اینکه چوب ها را مستقیم بگذارید چینش چوب ها را تغییر داده و به صورت ضبدری قرار دهید در نتیجه یک دیوار حصار بسیار زیبا و متقاوتی خواهید داشت. همچنین برای حصارکشی میتوان از دیوارهای پیش ساخته که به آن ها دیوارهای نمادار نیز می گویند استفاده کرد در واقع از که دارای طرح ها و نماهای بسیار زیبا و متنوعی می باشند که دیوارکشی بسیار شیک و زیبایی می شود.

اگر در حصارکشی علاوه بر تعیین محدوده ملک خود به دنبال امنیت و حفظ حریم شخصی خود هستید بهترین راه حل استفاده از دیوارهای بتنی و قطعات بتنی است که کاملا محکم و ایمن هستند و امنیت حفظ خواهد شد و محدوده هم مشخص خواهد شد.

و در حصارکشی اگر امنیت و زیبایی برایتان مهم است می توانید از سبک های کلاسیک استفاده کنید که در این سبک کلاسیک از قطعات پیش ساخته استفاده میشود و همچنین از دیواری ساخته شده از نیمی بتن و نیمی حصار چوبی یا فلزی استفاده می شود سبکی کاملا کلاسیک میباشد. البته اگر به زیبایی و امنیت هردو اهمیت میدهید اما استفاده از قطعات بتنی و  قطعات پیش ساخته و دیوارهای بتنی علاقه ای ندارید و نمی خواهید که اطراف باغ خود را با دیوار نمادار و دیوار بتنی محدود کنید میتوانید از دیوارهای چوبی استفاده کنید که علاوه بر حفط امنیت و حریم خصوصی باعث میشود که حس در طبیعت بودن هم داشته باشید.

در اخر میتوان گفت که حصارکشی کاملا با گذشته تفاوت کرده است و امروز علاوه بر حفظ حریم خصوصی زیبایی و شکوه خاصی هم به باغ و ملک شما می دهد.