انواع بلوک

انواع بلوک سبک و نیمه سنگین ( بلوک بتنی و سیمانی )

بلوک چیست ؟ ( بلوک سیمانی و بتنی )
انواع بلوک ؟
ساخت بلوک سیمانی بتنی اهمیت و جایگاه خاصی کسب کرده است و تبدیل به یک جایگزین معتبر برای آجرهای خاک رسی شده است.
ترکیبات اساسی آن : سیمان شن و ماسه و آب و در بعضی ترکیبات شیمیایی و پوکه های معدنی میباشد و در تولید بلوک بتنی انواع زیادی از اشکال و اندازه را می توان تولید نمود و تولید آن یا به صورت دستی یا با کمک ماشین آلات است.

بلوک ها طبق تعاریفی که برای آنها شده به اندازه مختلف تولید میشوند.

انواع بلوک ها :
1- بلوک بتنی نمادار
2- بلوک سیمانی معمولی
3- بلوک لیکا
4- بلوک پوکه معدنی
5- بلوک بتن گازی
6- بلوک سفالی

1- بلوک بتنی نمادار :
بلوک های نمادار در جایگاه بلوک های نیمه سنگین قرار دارند و کاربرد های دیوار کشی حصار و محوطه پیرامونی دارند این نوع بلوک با ترکیب چند نوع ماسه و سیمان و آب تشکیل میشود که در فشار ، ویبره پرس 400 تن تولید میگردند و این نوع فرآیند تولید باعث حذف منافظ موجود در بتن شده و یکدست بودن بتن را ایجاد میکند و جذب آب را به زیر 2 درصد رسانده ، مقاومت و استحکام فشاری را افزایش میدهد و همچین رویه بلوک , نمای زیبای تصادفی سنگ بادبر است و پشت آن کاملا صاف و یک دست است دارای تنوع رنگ میباشد و پکیج قطعات شامل قطعه کامل – نیمه – کنج چپ و راست – درپوش دیوار و درپوش ستون میباشد که سرعت اجرا دو چندان میکند .
انواع-بلوک-بتنی-نمادار-رنگی2- بلوک سیمانی معمولی :
این نوع بلوک از سیمان پرتلند ، ماسه و آب بروش میکس انجام میگیرد که ترکیب این مواد با هم در استحکام بلوک تاثیر مستقیم دارد . و این نوع بلوک ها با استاندارد غیر بار بر 40 کیلوگرم بر سانتیمتر مربع و باربر باید 60 کیلوگرم مربع را تحمل نمایند و همچنین حجم فضای خالی نباید بیشتر از 50 % حجم کل بلوک باشد . و کاربری دیوار حصار و تیغه ساختمان را دارند .
انواع-بلوک-سیمانی-سبک

3- بلوک پوکه معدنی :
این نوع بلوک ها از ترکیب سیمان پرتلند ، ماسه معدنی و آب بروش میکس تولید میگردند که بیشترین کاربری را در سقف ساختمان و یا تیغه های داخلی جهت سبک سازی ساختمان استفاده میگردند.
انواع-بلوک-پوکه-معدنی-سبک

4- بلوک لیکا :
از فرآورده های لیکا ایران است در این نوع بلوک دانه ماسه حذف شده و بجای آن از ماسه صنعتی تولید میشود و برای کاربری دیوار پیرامونی و تیغه ای کاربرد دارد . وزن کم , عایق حرارتی و صوت از ویژگی های چشمگیر این نوع بلوک میباشد.
انواع-بلوک-لیکا

5- بلوک بتن گازی ( هبلکس ) :
از نوع بلوک های متخلخل ساخته میشوند که به دلیل استفاده از سلیس جذب آب پایینی داشته و برای جاهایی که رطوبت زیاد وجود دارد از قبیل دستشویی , حمام و آشپزخانه کاربرد بیشتری دارد.
انواع-بلوک-گازی

6- بلوک سفالی :
نوعی بلوک که در ساخت آن از خاک رس , آهک و غیره استفاده میشود پس از قالب گیری آنرا در کوره بالای 800 درجه سانتی گراد پخته و محکم میشود و برای تیغه ساختمان و دیوار پیرامونی و سقف کاربردی دارند.
انواع-بلوک-سفالی

34 total views, 1 views today

توسط | 2019-10-12T16:45:32+03:30 اکتبر 12th, 2019|بلوک, بلوک سبک, بلوک سیمانی|